HP Tronic Zlín

18. 7. 2013 -

HP TRONIC, a.s. patří k lídrům na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Je hlavním akcionářem sítě EURONICS, vlastní obchodní značku PROTON, exkluzivně zastupuje značky GoGEN, Hyundai, Goddes a další. Provozuje horské hotely Valachy, vlastní společnost Internet Retail a od roku 2011 vlastní společnost ETA.

Pro společnost HP TRONIC Zlín jsme již v roce 1998 implementovali na míru vytvořený informační systém pro centrální řízení velkoobchodu a několika skladů z různých geografických lokalit. Generální ředitel Daniel Večeřa tehdy prohlásil: „Informační systém VOIS poskytuje opravdu stabilní prostředí pro uchování, rychlý přístup ze vzdálených lokalit a aktivní využívání velkých objemů dat.  Přímý efekt přísunu správných a dostatečných informací v reálném čase se projevil objevením časových, organizačních i personálních rezerv v řídících a rozhodovacích procesech firmy, což v prvé řadě znamenalo snížení provozních nákladů. Navíc rozsáhlé možnosti „Internetového“ informačního systému – ceníky diferencované pro skupiny zákazníků a skupiny zboží, hierarchie zboží, dynamicky definované vlastnosti obchodních artiklů, nástroje pro marketingové využití dat – umožňují našim lidem věnovat většinu času hlavní náplni firmy, to jest obchodní činnosti.“

 

Postupně byl základní systém rozšiřován do dalších oblastí s cílem silně podpořit klíčové procesy velkoobchodu a maloobchodu, logistiky, B2B výměny dat s dodavateli i zákazníky, správy centrálního katalogu, včetně vybudování datového skladu pro business analýzu. Významným projektem bylo napojení na řízený sklad a účetnictví SAP. Paralelně se budovalo řešení pro provozy hotelů včetně aplikace pro „mobilního“ číšníka. Celkem se jedná o desítky vzájemně integrovaných řešení, která realizují obchodní transakce v hodnotě mnoha miliard Kč. Dílčí systémy se dle změn trhu a požadavku na tyto změny reagovat kontinuálně rozvíjejí a mění.